Városlista
2026. július 28, kedd - Szabolcs

Hírek

2017. Szeptember 21. 12:41, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Többfelé mérsékelték, illetve visszavonták a sok eső miatti figyelmeztetéseket

Többfelé mérsékelték, illetve visszavonták a sok eső miatti figyelmeztetéseket

Több megyében mérsékelték, illetve visszavonták a sok eső miatt korábban kiadott figyelmeztetéseket.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott veszélyjelzés szerint Borsod-Abaúj-Zemplén megyében visszavonták a harmadfokú figyelmeztetést.

Már csak Jász-Nagykun-Szolnok megyében van érvényben másodfokú, míg a fővárosban és Pest, továbbá Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér és Komárom-Esztergom megyében elsőfokú figyelmeztetés.

Azt írták: az ország középső részén - legfőképp az Alföld északi részén - várható 20-40 milliméter fölötti csapadék. Estétől csökken a csapadékhajlam.

Kiemelték továbbá, hogy az északi, északnyugati szél leginkább a Dunántúlon és északkeleten lesz viharos. Emiatt Budapestre és Pest megyére, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér és Veszprém megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. A késő délutáni, kora esti óráktól mérséklődik a légmozgás - tették hozzá.

Pénteken a kritériumokat elérő veszélyes időjárási jelenség nem várható - írta a meteorológiai szolgálat.

Címkék: eső, időjárás, zivatar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak

A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.

2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld

Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették

Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -

2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről

Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.