Városlista
2026. július 10, péntek - Amália

Hírek

2017. December 08. 12:40, péntek | Belföld
Forrás: mti

Több százmilliós csalás - Bázisolajjal üzletelő bűnszervezet bukott le

Több százmilliós csalás - Bázisolajjal üzletelő bűnszervezet bukott le

Bázisolajjal üzletelő bűnszervezetet számoltak fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai.

Az orgazdákhoz több mint 400 millió forint értékű olaj került, amely után nem fizették meg a több mint 260 millió forintos jövedéki adót és áfát - közölte Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága pénteken az MTI-vel.

A közleményben azt írták, hogy a gyanú szerint egy aszódi férfi Lengyelországból vásárolt bázisolajat, amit Romániába kellett volna szállítani. A fuvarozást egy szlovák kamionnal meg is kezdték, de az elkövetők a szállítmányt Magyarországon üzemanyagnak eladták.

A NAV pénzügyi nyomozói és a bevetési igazgatóság munkatársai akkor érték tetten a gyanúsítottakat, amikor az inárcsi telepre megérkezett az újabb kamion bázisolaj. A szállítmány és a sofőr mellett két orgazda és az olajjal kereskedő férfi fia is jelen volt. Az orgazdák furgonjában és kisteherautójában illegális, mobil üzemanyagtöltő állomást találtak tartályokkal, töltőpisztolyokkal és üzemanyag-számlálóval. Az akcióban az elkövetők zsebéből és kocsijából több mint huszonkétezer euró került elő, amelyet a nyomozók lefoglaltak.

A tettenérés éjszakáján a pénzügyi nyomozók átkutatták a gyanúsítottak lakását, tanyáját és egy kamionparkolót is. Lefoglalták a bázisolaj-szállítmányt, az átfejtéshez használt szivattyúkat, a kamiont, az orgazdák furgonjait, valamint további járműveket, ingatlanokat, bankszámlákat és bizonyítékokat.

A bázisolajjal kereskedőt, a társtettesként közreműködő fiát és a szlovák sofőrt bűnszövetségben, üzletszerűen, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás miatt, míg a két orgazdát különösen nagy értékre elkövetett orgazdaság miatt hallgatták ki gyanúsítottként, majd őrizetbe is vették őket.

A büntetőeljárás mellett az ügyben jövedéki eljárás is indult.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni