Hírek
2019. Szeptember 25. 08:50, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Több rendőr lesz az utakon az EDWARD-napon
Csütörtökön lesz az EDWARD-nap, az angol mozaikszó magyar jelentése: európai nap közúti áldozatok nélkül. A program célja, hogy egyetlen ember se veszítse életét közlekedési balesetben
- közölte az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője az M1 csatorna szerda reggeli műsorában.Gál Kristóf kiemelte: odafigyeléssel, empátiával, az alapvető szabályok betartásával megelőzhetőek a balesetek. Hozzátette: aki egyetért ezzel a kezdeményezéssel, helyezzen el autóján egy zöld szalagot.
A szóvivő azt mondta: ezen a napon több rendőr lesz a közutakon, a gyalogátkelőhelyeknél is, jelenlétük célja a megelőzés, nem a büntetés.
A leggyakoribb baleseti ok a gyorshajtás, így ha mindenki betartja az előírt sebességet, az már sokat segíthet - közölte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
