Hírek
2017. Október 28. 09:20, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Több mint százan verekedtek össze Antwerpenben
Több mint száz ember között tört ki verekedés az észak-belgiumi Antwerpen utcáin péntek kora este - közölte a La Libre Belgique belga napilap rendőrségi forrásokra hivatkozva.
A hatóságok 41 embert állítottak elő, 7 ember, köztük egy intézkedő rendőr megsérült. A flamand város rendőrkapitányságának információi szerint a városközponthoz közel eső egyik kerületben a török kisebbséghez tartozó rivális csoportok között tört ki a verekedés, amelynek okát nem tudni.
Antwerpenben több mint 500 ezer ember lakik. A Belgium északi, flamand nyelvű országrészén elterülő város népességének mintegy 39 százaléka bevándorló hátterű. Felmérések szerint ez az arány rövid időn belül 50 százalék fölé emelkedhet. A legnagyobb lélekszámú kisebbséget a marokkóiak alkotják, utánuk a török származásúak vannak a legtöbben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.
2026. Január 21. 07:16, szerda | Külföld
Többen megsérültek egy újabb spanyolországi vonatbalesetben
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben - közölte a katalán rendőrség.
2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld
Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére
Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
