Hírek
2023. Május 01. 07:48, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Több mint ötszáz határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén
A rendőrök 536 határsértővel szemben intézkedtek péntektől vasárnapig - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 168, szombaton 197, vasárnap pedig 150 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a rendőrök. Az ország belsejében 21 határsértőt fogtak el, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult.
Az elmúlt héten az ország területén 1314 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza. A megelőző héten - április 17-től 23-ig - a feltartóztatottak száma 1342 volt. Emellett az elmúlt héten az ország belsejében elfogtak ötven határsértőt is, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt 16 gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.
Fotó: Mti
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld
Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
