Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2016. Február 29. 08:26, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Több mint háromszáz határsértőt fogtak el a hétvégén

Több mint háromszáz határsértőt fogtak el a hétvégén

Péntektől vasárnapig 311 határsértőt fogtak el az ország területén, hat gyanúsított ellen pedig embercsempészet miatt indult eljárás - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 140, szombaton 111, vasárnap 60 embert fogtak el.

Az év első heteiben országosan naponta tíz körül alakult az elfogott határsértők száma, februárban azonban előfordult olyan nap, hogy 237-et tartóztattak föl. Hétfőtől vasárnapig 768 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök, az azt megelőző héten - február 15-étől 21-éig - ez a szám 820 volt.

Az ügyészség és a bíróság migrációval kapcsolatos bűncselekményekről megjelent tájékoztatói szerint az érkező határsértők állampolgárság szerinti összetétele nagyon sokszínű, jelentős számban vannak magukat koszovóinak vagy pakisztáninak, valamely észak-afrikai országból származónak valók, de jönnek olyan távoli helyekről is, mint Haiti vagy Srí Lanka.

A Szegedi Járásbíróság a migrációs válsághelyzet tavaly szeptemberi kihirdetése óta csütörtökig 1666 vádlott ügyét bírálta el gyorsított eljárásban határzár tiltott átlépése vagy határzár megrongálása miatt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés

Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság

Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.