Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2012. Április 03. 14:09, kedd | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Több mint egy évtized után engedték szabadon őket

Több mint egy évtized után engedték szabadon őket

Kiszabadult Kolumbiában az utolsó tíz katona és rendőr a marxista gerillák fogságából – közölte helyi idő szerint hétfőn a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága (ICRC).

A hat rendőrt és négy katonát 12-14 éve tartotta fogva a hírhedt Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erők (FARC) szervezet. A túszok két helikopteren érkeztek meg a dzsungel bejáratánál fekvő Villavicencio városába; a gépeket a brazil légierő bocsátotta az ICRC és a „Kolumbiaiak a békéért” nevű, Piedad Córdoba volt szenátor asszony vezette civil szervezet rendelkezésére.

A FARC nemrégiben közölte, hajlandó béketárgyalásokat folytatni a kormánnyal, és jóakarata jeléül beszünteti a nem politikai célból, pusztán a váltságdíjért végrehajtott emberrablásokat. Az 1964-ben megalakult gerillaszervezet becslések szerint 9 ezer fegyverest számlál.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld

Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán

Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.

2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld

Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt

Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.

2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra

Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.