Hírek
2022. Augusztus 24. 18:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Több millió forintot sikkasztott egy gondnok, vádat emeltek ellene
Több millió forintos sikkasztás miatt emelt vádat a Heves Megyei Kormányhivatal hivatásos gondnoka ellen az Egri Járási Ügyészség.
A Heves Megyei Főügyészség szerdai közleményében azt írta, hogy a Heves Megyei Kormányhivatal 2016-ban kötött megbízási szerződést a 64 éves vádlottal arra, hogy a megyében hivatásos gondnoki teendőket lásson el. A feladatai közé tartozott a gondnoksága alatt álló személyek jövedelmének és vagyonának a kormányhivatal által kiadott utasításnak megfelelő kezelése. Maguk a gondnokoltak jórészt fogyatékossággal élő emberek voltak, akiket a bíróság cselekvőképességet teljesen vagy részlegesen korlátozó gondnokság alá helyezett.
Mint írták, 2019 első félévében kiderült, hogy a férfi negyven gondnokoltját megkárosította, több milliós kárt okozott, amely az egyes sértettek esetében a néhány tízezer és a több százezer forintos összeghatárok között mozgott.
Előfordult az is, hogy a terhelt a számlára vásárolt eszközöket - például műszaki cikkeket - nem adta át a gondnokoltaknak, hanem azokat megtartotta magának.
A járási ügyészség negyven rendbeli, a bűncselekmény felismerésére és elhárítására
fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett sikkasztással vádolja a férfit - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
