Hírek
2011. Július 09. 07:17, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Több gép landol nyáron a csabai reptéren
A nyári szezon miatt egyre többen érkeznek légi úton is Békés megyébe.
Éves szinten hatszáz fel- és leszállást bonyolít le a Békéscsaba és Gyula közötti Békés Airport. Fodor József ügyvezető a Békés Megyei Hírlapnak azt mondta, a Békéscsaba és Gyula között elhelyezkedő, határnyitásra is alkalmas Békés Airport leginkább német gépeket fogad, de volt már szlovén, osztrák és horvát leszálló is.
A legnagyobb vonzerővel a fürdővárosok rendelkeznek. A legtöbbször hatszemélyes kisrepülőket fogad a repülőtér, maximum pedig harmincfős charterek landolhatnak. Éves szinten hatszáz fel- és leszállást bonyolít le a megyei Békés Airport. Fodor József ügyvezető a napi teendőkkel kapcsolatban elmondta: egy hónapon belül megtörténik az útburkolati jelek, a számok és a vonalak ismételt felfestése az 1200 méter hosszú és 30 méter széles pályán.
A szarvasi fel- és leszállóhely tulajdonosa, Takács Miklós közben azt mondta, hogy ők is kérték a reptérré minősítést, éves szinten 30 üzemnapra. A papírokat tavaly kellett beadni a Nemzeti Közlekedési Hatósághoz. Az elmúlt hónap végéig lehetett volna a korábbi engedéllyel működni, azonban a hatóság malmai lassan őrölnek — szinte egyszerre érkezett be országos szinten a több mint ötven kérelem, sőt, a téli hónapokban nem lehetett elvégezni a szükséges vizsgálatokat, amibe öt hivatalt is bevontak —, ezért a minősítéssel kapcsolatos döntéseket sem hozták meg.
Módosították inkább a határidőt, a kérelmeket 2012. június 30-ig kell elbírálni, tehát a korábbi működés is addig folytatható. A repterek közül a legalacsonyabb minősítést kérték —mondta Takács Miklós. A tulajdonos ezt azzal indokolta, hogy a 600 méter hosszú és 80 méter széles füves le- és felszállópálya nem fogad túl sok gépet, a szarvasi térség még nem jelent akkora vonzerőt turisztikailag, hogy megérné magasabb osztályba soroltatni-írta a lap.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld
Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -
2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj
Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.
