Hírek
2013. Július 22. 07:18, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Tízezer kockabála ég egy kazsoki szarvasmarhatelepen
Tízezer kockabála ég egy kazsoki szarvasmarhatelepen, a lángok több gazdasági épületet is veszélyeztetnek - közölte a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője vasárnap késő este az MTI-vel.
Gaál Attila tájékoztatása szerint 22 órakor kapták a riasztást arról, hogy nyolc fémszerkezetű tárolóban mintegy tízezer kockabála ég.
A telep dolgozói még a tűzoltók kiérkezése előtt a tűztől mintegy húsz méterre lévő istállóból kimentették és biztonságos helyre vitték az állatokat - mondta a szóvivő, aki arról számolt be, hogy a tűzoltóknak nemcsak az égő bálákat kell oltaniuk, de a szomszédos épületeket, pajtákat és istállókat is védeniük kell a tűztől.
A kettes, kiemelt fokozatú tűzesethez Kaposvárról és Dombóvárról összesen négy gépjárművel és két vízszállítóval több mint húsz hivatásos tűzoltó vonult, Igalból pedig önkéntesek is érkeztek a helyszínre, továbbá ott vannak a műveleti szolgálat munkatársai is
Gaál Attila közlése szerint a tűzben senki nem sérült meg, a tűz okát vizsgálják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 25. 13:00, szombat | Belföld
Lannert Juditot kérte fel gyermek- és oktatási miniszternek Magyar Péter
2026. Április 25. 11:00, szombat | Belföld
Hann Endre: a háború mint veszélyforrás túlfeszítése tévedés volt a Fidesz kampányában
2026. Április 25. 08:37, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: szakmai, alkotó munka kezdődhet a közlekedésben és a közberuházások terén
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
