Hírek
2022. Május 29. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Templomot is megrongált az erős széllel érkező zivatar Somogyban
Fákat döntött ki, ágakat szakított le és épületeket, köztük templomot is megrongált az erős széllel érkező zivatar Somogyban - tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság a honlapján szombaton.
A szombatra virradó éjjel érkező viharban nem sérült meg senki, főként utakra, épületekre és villanyvezetékre dőlt fák, leszakadt faágak miatt kérték tűzoltók segítségét - írták.
A legtöbb bejelentés dél-somogyi településekről érkezett, a tűzoltók egész éjszaka dolgoztak a károk felszámolásán - jelezték.
Kitértek rá, hogy Daránynál, Som és Nagyberény között, valamint Somogyudvarhely közelében a vasúti, Szulok és Homokszentgyörgy között a közúti forgalmat akadályozó fákat kellett eltávolítani, Háromfán, Rinyújnépen és Babócsán 700 fogyasztónál szünetelt az áramszolgáltatás.
A vihar megrongálta a csokonyavisontai templom tornyát is - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 17. 07:32, hétfő | Belföld
Lehűlés érkezik erős széllel és esővel a hét elején
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását
A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.
