Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2011. November 10. 07:25, csütörtök | Belföld
Forrás: TeaÜnnep

Teával a nátha ellen

Teával a nátha ellen

Ebben a zord időjárásban, gyakrabban leszünk betegek, főleg náthásak, mint az év más szakában, de az átmeneti enyhülés sem segít, mert az meg az influenzának kedvez.

Ilyenkor (is) jól jön egy pohár tea, ami segít a betegségek megelőzésben, vagy a már kialakult betegség legyűrésében, de a betegség utáni lábadozás időszakában is. Nézzünk is mindjárt körbe, hogy mely teákra számíthatunk ilyenkor.

• bodza tea

• csipkebogyó tea

• kamilla tea

• hársfa tea

• borsmenta tea

• citromfű tea

• kasvirág (Echinacea) tea

• zöld tea

• mate tea

• lapacho tea

• rooibos tea


Nátha elleni teakeverék:

Hozzávalók: 20 dkg zsálya levél, 20 gramm kakukkfű, 20 gramm ánizs, 15 gramm lándzsás útifű, és 15 gramm édeskömény.

Az alapanyagokat jól keverjük össze, és főzzünk belőlük teát, amit esetleg mézzel édesíthetünk. Kiváló tea megfázásra, sőt köhögésre is. A teakeveréket még kiegészíthetjük bodza és hársfavirággal is.

Címkék: influenza, tea

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta