Városlista
2025. november 21, péntek - Olivér

Hírek

2017. Július 10. 07:26, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Tavaly 34 vádlott kapott életfogytiglant - Íme a bűnügyi statisztika

Tavaly 34 vádlott kapott életfogytiglant - Íme a bűnügyi statisztika

Tavaly 290 779 regisztrált bűncselekményt követtek el Magyarországon, ami tízezerrel több, mint 2015-ben volt, viszont még mindig elmarad negyvenezerrel a 2014-es adattól

- közölte a Magyar Hírlap hétfői számában. A Legfőbb Ügyészég által nemrég közzétett statisztika alapján 34 vádlottat ítéltek életfogytig tartó fegyházbüntetésre, és 25 363 terheltet határozott tartamú szabadságvesztésre.

A hatóságok több mint 80 ezer elkövetővel szemben emeltek vádat, akik közül 77 ezret ítéltek el jogerősen a bíróságok.

Tavaly is a vagyon elleni bűncselekményekből volt a legtöbb, 155 667, ebből 3661 erőszakos elkövetés, míg a többi lopás, sikkasztás és csalás. Az emberölések száma 226 volt, míg a testi sértéseké 11 609.

A statisztika szerint több mint 6 ezer kábítószerrel visszaélést regisztráltak a hatóságok és csaknem 15 ezer sofőrt kaptak el ittas vezetés miatt.

A büntetés-végrehajtási intézetekben fogvatartottak száma nem nagyon változott 2015-höz képest, tavaly 17 658-an voltak rács mögött.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok

Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon