Hírek
2017. Július 21. 20:59, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Szombaton országszerte zivatarokra is figyelmeztetnek

Szombatra a tartós hőség mellett a heves zivatarok és a felhőszakadás veszélye miatt is csaknem az egész országra figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint a hőség miatt öt megyére - Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg - másodfokú figyelmeztetést adtak ki. Budapestre és Pest, valamint Baranya, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki a hőség miatt. Mint kiemelték: szombaton fokozódik a hőség, a hegyvidékeket kivéve mindenütt 25, a Tiszántúlon 27 Celsius-fok feletti középértékek várhatók. Az előrejelzés szerint szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet 16-22, a legmagasabb hőmérséklet 31-36 fok között várható. Ugyanakkor megjegyezték, hogy a záporok által érintett területeken átmenetileg jelentősen felfrissülhet a levegő.
Két megye (Vas, Zala) kivételével az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat mind a heves zivatarok mind a felhőszakadás veszélye miatt. Azt írták: szombat reggeltől néhol, délután már szórványosan - legkisebb eséllyel a nyugati, délnyugati megyékben - alakulhatnak ki zivatarok. Egy-egy zivatarhoz ismét társulhatnak heves események (rövid idő alatt 20-30 milliméter körüli csapadék, nagyobb méretű jég, óránkénti 70-90 kilométeres szél.
A jelenlegi előrejelzés szerint vasárnap napsütésre, de további csapadékra is számítani lehet. Ezzel együtt marad a hőség, a minimumhőmérséklet 18-23, a maximumhőmérséklet 32-37 fok között alakulhat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.
2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat
Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.