Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2020. Július 03. 20:03, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Szombaton is extrém lesz az UV-sugárzás

Szombaton is extrém lesz az UV-sugárzás

Szombaton is extrém lesz az UV-sugárzás - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken az MTI-vel.

Azt írták: a figyelmeztetési értéket meghaladó, 8,3-as (extrém) UV-B-sugárzás várható. Ilyenkor normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet.

Azt kérik, hogy mindenki fokozottan védekezzen a napsugárzás által okozott leégés ellen. Napközben 11 és 15 óra között kerülni kell a napozást, és vállat takaró póló, szalmakalap, valamint fényvédő krém használata mindenképpen javasolt. A várható UV-B-értékek területi eloszlása megtekinthető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b weboldalon.

Az előrejelzés szerint a legalacsonyabb hőmérséklet általában 14-20 Celsius-fok között alakul, a legmagasabb pedig 26-30 fok között valószínű.

Címkék: uv-sugárzás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet

Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség

A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni