Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2020. Január 21. 07:26, kedd | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Spanyolországban hárman haltak meg a rossz időjárás miatt

Spanyolországban hárman haltak meg a rossz időjárás miatt

A rossz időjárás három halálos áldozatot követelt Spanyolországban, ahol az erős szél, az eső és havazás miatt több közút járhatatlan és több mint 200 ezer diáknak marad el a tanítás hétfőn.

Egy 63 éves férfi Kasztília és León tartományban veszítette életét fejsérülés következtében, amelyet a saját házáról lezuhanó tetőcserép okozott. A valenciai régióban egy 54 éves román állampolgárságú hajléktalan nő fagyott meg egy parkban. Egy 44 éves férfit pedig egy, a havas úton megcsúszott kisteherautó gázolt el Asztúriában.

Az alicantei repülőtér vasárnap óta zárva tart, emiatt összesen 179 járatot töröltek vagy irányítottak át. Az erős széllökések miatt a valenciai légkikötő helyett tizenkét repülőgépnek más spanyol reptereken kellett landolniuk.

Katalóniában 12 méter magas hullámokat és óránként 122 kilométeres erősségű szelet mértek, emiatt például Barcelonában a polgári védelem arra szólított fel, hogy mindenki maradjon távol a tengerparttól, és kerülje a fákkal borított területeket. A közparkokat elővigyázatosságból bezárták.

Szünetel a kompközlekedés a Baleár-szigetek felé, ahol az esőzések áradásokat okoznak.

A spanyol meteorológiai szolgálat (Aemet) tájékoztatása szerint a rendkívüli időjárásért a Gloria nevű vihar a felelős, amely még huszonnégy óráig érezteti hatását az Ibériai-félszigeten.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 15. 14:00, szerda | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a következő két nap folyamán

Donald Trump szerint újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a \"következő két nap folyamán\" - az amerikai elnök kedden egy amerikai újságnak adott interjúban beszélt az iráni konfliktus fejleményeiről.

2026. Április 15. 11:00, szerda | Külföld

Zelenszkij: április végéig befejezik a Barátság kőolajvezeték javítását

Április végéig befejezik az ukrán szakemberek az orosz támadásban megrongálódott Barátság kőolajvezeték javítását

2026. Április 15. 10:00, szerda | Külföld

Alekszandr Lihacsov: a Roszatom kész alátámasztani Paks-2 beruházás hatékonyságát

A Roszatom kész alátámasztani a Paks-2 projekt hatékonyságát, az ár és egyéb paraméterek indokoltságát

2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.