Hírek
2016. Június 02. 15:28, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Sokfelé esős lesz az első nyári hétvége
Több-kevesebb napsütés mellett záporok, zivatarok és 25 Celsius-fok körüli maximumok várhatók az idei nyár első hétvégéjén
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.
Pénteken a hajnali pára- és ködfoltok feloszlása után sok helyen még kisüt a nap, de főleg északon már ekkor is lehetnek erősen felhős területek. A déli óráktól erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés is, és elszórtan záporok, zivatarok alakulnak ki. Helyenként felhőszakadás is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet 9 és 16, a legmagasabb hőmérséklet 21 és 27 fok között alakul.
Szombaton a több-kevesebb napsütés mellett többfelé alakul ki zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 11-17 fok lehet, nappal 22-27 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap a napos időszakok mellett gyakran lesz erősen felhős az ég, többfelé valószínű zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet 12 és 17 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan 22 és 27 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
