Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2020. Április 26. 11:06, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Sikeres a Digitális Összefogás akció

Sikeres a Digitális Összefogás akció

A koronavírus-járvány, illetve az amiatt kialakult nehézségek azt is megmutatják, hogy az emberek többsége kész segíteni a bajban.

A Digitális Összefogást is azért hívtuk életre, hogy azoknak a cégeknek, szervezeteknek, amelyek egy-egy szolgáltatással vagy akár eszközökkel tudják enyhíteni a problémákat, legyen egy platformjuk, amelyen ezt a lehető legcélszerűbb módon megtehetik - mondta Schanda Tamás az MTI-nek.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára szerint az elmúlt hetek azt bizonyítják, hogy sikeres ez az együttműködés. "Rengeteg felajánlás érkezik, az összértékük, ha a piaci árukat vesszük alapul, meghaladja a 30 milliárd forintot is. Számos digitális szolgáltatást és alkalmazást tesznek ingyenesen elérhetővé a vállalkozások, de a közelmúltban például ötven okoseszköz is eljutott nehéz helyzetben lévő családokhoz, gyerekekhez. Így ők is megfelelően be tudnak kapcsolódni a digitális oktatásba" - számolt be az MTI-nek Schanda Tamás.

Mint mondta, a Van helyed! Alapítványon keresztül juttatták el a Huawei Technologies Hungary okostelefonokat és notebookokat a tanulóknak.

A Digitális Összefogás célja, hogy a digitális ágazat szereplőinek felajánlásaival, a Magyarországi 5G Koalíció, a Mesterséges Intelligencia Koalíció, a Hírközlési Érdekegyeztetési Tanács (HÉT), az IVSZ Szövetség a Digitális Gazdaságért, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT), valamint az Infotér (Informatika a Társadalomért Egyesület) részvételével a magyar polgárokra nehezedő terhek, a digitalizáció adta lehetőségek kiaknázásával a Digitális Jólét Program keretében a DJN Kft. koordinációjában csökkenjenek. Eddig több mint 330 felajánlás érkezett, ebből mintegy 170 a weboldalukon, a https://felajanlas.digitalisjoletprogram.hu/ -n is elérhető, több mint 160 pedig egyedi jellegű.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot