Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2011. Augusztus 19. 14:21, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Árvízvédelmi beruházások Borsod megyében

Árvízvédelmi beruházások Borsod megyében

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szerint továbbra is nagy erőkkel zajlik a Sajóvölgye településeinek hosszú távú árvízi védelmét biztosító beruházásokról szóló kormányhatározati feladatok végrehajtása.

A kormány a folyamatban lévő beruházásokkal a 2010-ben bekövetkezett árvízhez hasonló helyzeteket kívánja megelőzni.

Borsod-Abaúj-Zemplén megye folyóinak – Sajó, Bódva, Hernád –, valamint a felsőzsolcai vasúti ártéri hídnyílások szelvényeinek kotrása és mederrendezése elkészült.

Három település árvíz elleni védelmét körtöltés biztosítja majd a munkálatok befejezését követően. A Felsőzsolca körüli munkálatok hamarosan befejeződnek, Ónodnál a Vár melletti műtárgy építése, valamint a töltés teljes szakaszán a humuszozás zajlik. A teljes védvonalszakaszon töltéstest készült, kisebb felületrendezési munkák, valamint az ideiglenes szivattyúállások és a töltéstartozékok elhelyezése van még hátra. A tervezett négy műtárgyból három építése befejeződött. Nagycsécs település északi töltésén rézsűigazítást végeztek, a keleti töltésnél befejezték a vízáteresztő zsilip betonozását. Az északi és a keleti véd-töltés teljes szakaszán elkészült a töltéstest. Jelenleg az átereszek elő-burkolatán és a töltéstartozékok elhelyezésén dolgoznak, valamint kisebb tereprendezési munkálatok zajlanak.

Zápor-, illetve szükségtározók összesen hét helyen épülnek, a hidvégardói záportározó már teljesen elkészült.

A bódvalenkei szükségtározó gátján a rézsűt alakítják ki, illetve szedik fel, az anyaghiányos helyeken pótlást, a központi leeresztő műtárgy be- és kifolyó mederszakaszának fugázását, valamint a profil végleges kialakítását végzik.
A bódvaszilasi szükségtározó gátszerkezete elkészült. Emellett a tározó gátjának két oldalán kialakított anyagnyerő-helyeket rekultiválják.
A bódvarákói szükségtározó gátszerkezete és humuszréteggel történő takarása elkészült. A kivitelezés a befolyó oldali támfal zsaluzásával és betonozásával folytatódik.

A bódvaszilasi záportározónál a tározó gátját építik, magasítják és tömörítik. A magasítás jó ütemben halad, mert az anyag-nyerőhely a tározótérben található.
A szendrőládi záportározónál a központi leeresztő műtárgy, és a tározótérbe csatlakozó oldalági vízgyűjtő meder képzését, profilozását végzik.

Az edelényi záportározó területén mindkét parton a gátat építik, emellett készítik az árapasztó csatorna nyomvonalát is.

Augusztus 16-án a Belügyminisztérium Monitoring Bizottsága és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság képviselői helyszíni bejárást tartottak a térségben, amely során megtekintették a beruházás még folyamatban lévő és már elkészült szakaszait.

OrientPess Hírügynökség

Címkék: árvíz

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld

Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában

Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld

Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba

Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.