Hírek
2011. Október 20. 07:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrintPress
Rogán: nem lesz ingatlanadó
Szándékos félrevezetésnek nevezte az ingatlanadóval kapcsolatos felvetéseket a fideszes Rogán Antal. A parlament gazdasági bizottságának elnöke szerint az önkormányzatok adókivetési gyakorlata ezen a téren nem változik.
Az adótörvények módosításának részeként a helyi önkormányzatok lehetőséget kapnak arra, hogy az eddigi korlátoktól eltérően alakíthassák az adózási gyakorlatukat. A kormánypárti politikus szerint viszont ez az ingatlanok tekintetében a jelenlegi adóformákat jelenti. Rogán Antal úgy vélte, hogy eddig is ki lehetett vetni építményadót négyzetméter és érték alapon, és ez ezután is így lesz. A Gazdasági Bizottság elnöke viszont úgy vélte, hogy az ingatlan forgalmi értékére vonatkozó 3 százalékos felső korlát nem biztos. Ebben az esetben Rogán Antal felülvizsgálatot kért, mondván, hogy több önkormányzat számára hátrányos lehet.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan
2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg
2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez
2026. Február 12. 07:23, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország rendkívül sokat profitál a Kínával folytatott együttműködéséből
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
