Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2021. Október 28. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Robbanás történt egy nagykátai családi háznál, egy ember meghalt

Robbanás történt egy nagykátai családi háznál, egy ember meghalt

Robbanás történt egy nagykátai családi háznál szerda délután, a helyszínen egy embert holtan találtak - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.

Mukics Dániel azt írta: a Pest megyei Nagykátán, a Kis közben egy családi házzal és garázzsal egybeépített, tizenkét négyzetméteres melléképületben robbant fel egy pb-gázpalack. A robbanás hatására tűz keletkezett a melléképületben, egy másik gázpalack is felhasadt, a tűz pedig átterjedt a garázs és a százhúsz négyzetméteres családi ház tetőszerkezetére is.

A teljes terjedelmében égő melléképület oltása közben egy holttestet találtak.

Az egybeépített épületek tüzét megfékezték. A robbanás okát a katasztrófavédelem vizsgálja.

Az OKF szóvivője felhívta a figyelmet arra, hogy a tűzoltókat évente átlagosan hétszáz olyan helyre riasztják, ahol gázpalack nehezíti a beavatkozást. A leggyakrabban a főzésre és fűtésre használt pb-gázpalackok adnak munkát a tűzoltóknak. A gázkészülék és a palack között egy nyomáscsökkentőnek, reduktornak kell lennie, ezt tilos kiiktatni - hangsúlyozta.

A balesetek megelőzése érdekében a gázkészüléken szükséges minden javítást szakemberre kell bízni. Palackcsere után pedig mindig ellenőrizni kell a csatlakozási pontoknál, hogy nem szivárog-e a gáz. Ha valaki ezt tapasztalja, akkor ne használja a gázkészüléket, a nyílt lángot és szellőztessen - emelte ki közleményében Mukics Dániel.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.