2016. Augusztus 11. 07:33, csütörtök | Sport

A magyar versenyzők szerdai eredményei a riói olimpián:

férfi 90 kg: Tóth Krisztián helyezetlen

SPORTLÖVÉSZET
férfi szabadpisztoly: Tátrai Miklós 34.

ÚSZÁS
női 4x200 m gyorsváltó: Magyarország (Jakabos Zsuzsanna, Késely Ajna, Kapás Boglárka, Hosszú Katinka) 6.
férfi 200 m hát: Telegdy Ádám 19., Földházi Dávid 22.
női 200 m mell: Sebestyén Dalma 19., Sztankovics Anna 20.

VITORLÁZÁS
női Laser: Érdi Mária 6 futam után a 17.
férfi Laser: Vadnai Benjámin 6 futam után a 28.
Finndingi: Berecz Zsombor 4 futam után a 11.

VÍVÁS
női tőr, egyéni: Mohamed Aida 14., Knapek Edina 19.
férfi kard, egyéni: Szilágyi Áron olimpiai bajnok, Decsi Tamás 26.

VÍZILABDA
férfi csoportmérkőzés, 3. forduló: Magyarország-Görögország 8-8

Simán nyert a döntőben, ezzel megvédte londoni címét Szilágyi Áron a riói olimpia szerdai férfi kardversenyében. Ez volt a magyarok ötödik elsősége, és a csapat az éremtáblázaton az ötödik helyen áll az ötödik verseny után.

A Vasas 26 éves vívója a mexikói Julian Ayalát 15-9-re, a fehérorosz Aliakszandr Bujkevicset 15-12-re, a román Tiberiu Dolniceanut 15-10-re, majd a dél-koreai Kim Jung Hvant 15-12 győzte le, a döntőben pedig 15-8-ra verte az amerikai Daryl Homert.

Decsi Tamás a 26. lett. A női tőrben Mohamed Aida a 14., Knapek Edina a 19.

Az Olimpiai Uszodában ezúttal nem született magyar érem, a női 4x200 méter gyorsváltó - Jakabos Zsuzsanna, Késely Ajna, Kapás Boglárka, Hosszú Katinka összeállításban - a hatodik lett.

Férfi 200 méter háton Telegdy Ádám a 19., Földházi Dávid a 22., míg női 200 méter mellen Sebestyén Dalma a 19., Sztankovics Anna pedig a 20. pozícióban zárt.

A női Laserben Érdi Mária 6 futam után a 17., férfi Laserben Vadnai Benjámin 6 futam után a 28., míg Finndingiben Berecz Zsombor 4 futam után a 11. Férfi szabadpisztolyban Tátrai Miklós 34., míg a cselgáncsozó Tóth Krisztián a 90 kilogrammban helyezetlenül zárt.

A férfi vízilabda-válogatott a harmadik összecsapásán is döntetlent játszott, ezúttal az ausztrálokkal végzett 8-8-ra, ám a világbajnok szerbek sem remekeltek, kikaptak a házigazda braziloktól.

A kuvaiti Fehaid Aldeehani révén megszületett a riói olimpián az első olyan siker, amelyet független versenyző ért el: a férfi sportlövők dupla trap versenyszámában nem talált legyőzőre.

A rossz időjárás miatt minden szerdai tenisz- és evezősviadalt töröltek.

A szervezők eldöntötték, hogy növelik a biztonsági erők létszámát, miután a lovasversenyeknek helyszínén már másodszor fordult elő lövöldözés, míg kedden kövekkel dobálták meg az egyik újságírókat szállító buszt.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 20. 09:46, szombat | Sport

Győzelemmel avatta fel az Alba Arénát a magyar jégkorong-válogatott

A jövő vasárnap kezdődő divízió I/A-világbajnokság előtt álló magyar férfi jégkorong-válogatott 2-1-re legyőzte az elitben szereplő norvég csapatot a székesfehérvári Alba Aréna avató mérkőzésén pénteken.

2024. Április 20. 09:45, szombat | Sport

A Veszprém kilenc góllal nyerte meg a Szeged elleni rangadót

A címvédő Telekom Veszprém házigazdaként 36-27-re legyőzte a Szegedet a férfi kézilabda NB I péntek esti rangadóján.

2024. Április 19. 07:24, péntek | Sport

Bukaresti tenisztorna - Fucsovics legyőzte a második kiemeltet, és negyeddöntős

Fucsovics Márton bravúros győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe az 579 ezer euró összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi tenisztornán.

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport