Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2011. Október 26. 14:13, szerda | Külföld
Forrás: MTI

Rendőrök verték szét a Wall Street-i tábort

Rendőrök verték szét a Wall Street-i tábort

Több száz rendőr kedd hajnalban felszámolta a kaliforniai Oakland belvárosában a Wall Street-i tüntetők ottani táborát.

A rendőrök a sötét leple alatt elözönlötték a városháza előtti területet, ahol a tábor volt, könnygáz- és sörétes lövedékeket lőttek ki a táborozókra, majd kiürítették a területet. A két héttel ezelőtt létesített tábort kevesebb mint egy óra alatt romba döntötték. Nyolcvanöt tüntetőt őrizetbe vettek engedély nélküli gyülekezés címén, elszállították őket, csak a feldúlt sátrak, hálózsákok, matracok, hátizsákok, ételdobozok maradtak ott. A tüntetők számítottak a rendőrattakra, mert egész éjjel ébren voltak.

Kedden napközben több száz tüntető gyűlt össze a városi könyvtárnál, és átvonult a belvároson. A rohamrendőrök útjukat állták, és kialakult egy kis csetepaté, majd a tüntetők visszavonultak. Szeptemberben kezdődött New Yorkban a „Foglaljuk el a Wall Street-et” nevű tiltakozó akció a társadalmi egyenlőtlenségek és a munkanélküliség ellen. Azóta a mozgalomhoz a világ több száz országának számos nagyvárosában csatlakoztak.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld

Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere

Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.

2026. Február 19. 15:00, csütörtök | Külföld

XIV. Leó pápa hamvazószerdán a lángokban álló világ hamvairól beszélt