Hírek
2020. November 27. 05:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Rendkívül magas áramszámla buktatott le spanyol marihuánatermesztőket
Rendkívül magas, 1,5 millió eurós (mintegy 540 millió forint) elektromosáram-száma buktatott le marihuánatermesztőket Spanyolországban
- közölte az Európai Unió (EU) rendőrségi együttműködési szervezete (Europol) csütörtökön.
A hágai székhelyű szervezet tájékoztatása szerint a gyanússá vált áramfelhasználók ügyében indult összehangolt nyomozás során 17 embert állítottak elő Spanyolországban, valamint Belgiumban és Hollandiában.
A nyomozás során felfedezett öt spanyolországi ültetvényen 34 ezer marihuána növényt, 20 ezer euró készpénzt, nagy mennyiségben hamis személyigazolványt, valamint egy töltött lőfegyvert találtak, továbbá lefoglaltak 14 személyautót.
Az főként albánokból álló bűnözői csoport Barcelona csendes külvárosában rendezte be az évente akár 3-4 betakarítást is lehetővé tevő marihuánaültetvényeket. A leszüretelt kábítószeralapanyagot raklapok közé rejtve, kamionokon szállították Hollandiába. A csoport tagjai titkosított kommunikációs eszközökön és szolgáltatókon keresztül tartották a egymással a kapcsolatot - tájékoztatott az uniós szervezet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld
Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere
Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.
