Városlista
2026. május 26, kedd - Fülöp

Hírek

2022. Szeptember 02. 11:07, péntek | Belföld
Forrás: Hirbalaton.hu

Rekord sokan hajóztak idén a Balatonon

Rekord sokan hajóztak idén a Balatonon

A menetrendi, a sétahajók, a bulihajók pedig különösen nagy forgalmat produkáltak a szezonban.

1 millió 800 ezernél többen vették igénybe a Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) járatait a 176. hajózási főszezonban. Mind a személyhajók, mind a sétahajók, mind a kompok látogatottsága emelkedett az tavalyihoz képest,

a legnagyobb emelkedést, 76%-os növekedést a bulihajók mutatták idén.

A séta- és programhajókat együttesen 160 ezren használták a szezon végéig, ami 20%-os növekedést jelent. Ebből a bulihajókon 22 ezren, a Varázshajókon 8500-an szórakoztak.

A személyhajókon eddig több mint 640 ezren utaztak, 60 ezerrel többen mint tavaly, ami 10%-os emelkedést jelent. A menetrendi hajók 475 ezer főnél nagyobb utasforgalmat bonyolítottak le. A legnépszerűbb a Siófok-Balatonfüred-Tihany és Fonyód-Badacsony útvonal volt.

A legsűrűbb nap augusztus 13. volt, amikor 20 ezerenél több utast szállítottak a hajók, kompok. A kompok 1 185 ezer utast, 365 ezer járművet és 95 ezer kerékpárt szállítottak összesen a szezon végéig.

Forrás: hirbalaton.hu

Fotó: MTI

Címkék: balaton, hajózás, nyár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld

Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése

A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.

2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld

Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon

Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.

2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld

Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira

Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.