Városlista
2025. október 18, szombat - Lukács

Hírek

2019. Március 05. 12:02, kedd | Belföld
Forrás: police.hu

Postaládákban robbantott petárdákat egy rábakecöli fiú

Postaládákban robbantott petárdákat egy rábakecöli fiú

Garázdaság miatt indult eljárás egy 17 éves fiatal ellen, aki még újév napján petárdázott Rábakecölön. Vádemelési javaslattal befejezte az ügy vizsgálatát a kapuvári rendőrség.

Rábakecölön szilveszterkor, illetve újév napján két lakóház postaládája rongálódott meg, mivel azokban valaki petárdát robbantott fel – kapta a bejelentést még január másodikán a Beledi Rendőrörs. A járőrök rövid időn belül beazonosították és elfogták a petárdázó fiatalt, akinél további 8 pirotechnikai eszközt is találtak, amiket lefoglaltak.

A 17 éves fiút a Kapuvári Rendőrkapitányságra előállították, majd a nyomozók garázdaság vétségének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A fiatalkorú elismerte a bűncselekmény elkövetését és kihallgatása során elmondta, hogy a tűzijátékot akarta megnézni a falu központjában és az odavezető úton dobálta el a petárdákat, amelyekből kettő egy-egy lakóház levelesládájába is jutott, így azokat ott robbantotta fel.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a Kapuvári Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és az iratokat a minap átadta az illetékes járási ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit

A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Budapesti békecsúcs - Donald Trump: Magyarország biztonságos ország

Magyarország biztonságos ország, és Orbán Viktor miniszterelnök tevékenységének köszönhetően nincsenek olyan problémái, mint más államoknak