Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2022. Augusztus 05. 08:04, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Plakátkampánnyal buzdít véradásra a Magyar Vöröskereszt

Plakátkampánnyal buzdít véradásra a Magyar Vöröskereszt

Országos plakátkampánnyal buzdít véradásra augusztusban a Magyar Vöröskereszt az Országos Vérellátó Szolgálattal együttműködve, mert a nyári hónapokban hagyományosan csökken a véradási aktivitás

- közölte a segélyszervezet csütörtökön az MTI-vel.

Kiemelték: a megfelelő vérkészlet biztosításához országosan nyáron is napi legalább 1600-1800 véradó szükséges.

A plakátokat Budapesten 18, vidéken pedig 30 helyszínen lehet látni. "A kampány fő elemei olyan gyümölcsök, amelyek szinte már hozzátartoznak a nyár érzéséhez" - írták.

A segélyszervezet a vérellátó szolgálattal közösen a közösségi médiában edukációs posztokkal és hasznos információk megosztásával is rámutat arra: a véradás az önzetlen segítségnyújtás egyik legegyszerűbb formája, amely kiemelt jelentőségű a nyári időszakban is.

Emlékeztettek: bárki adhat vért, aki egészségesnek érzi magát és elmúlt már 18 éves, de még nem töltötte be a 65. életévét. Fontos, hogy a véradásra indulók fogyasszanak megfelelő mennyiségű ételt és folyadékot, valamint vigyenek magukkal személyi igazolványt, lakcímkártyát és TAJ-kártyát - olvasható a közleményben.

Címkék: kampány, vér, véradás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld

Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról

Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést

2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.

2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld

Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor

Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede