Hírek
2013. Július 04. 11:55, csütörtök |
Belföld
Forrás: MNO
Piacon az első Firefox mobil
Spanyolországban kerül piacra a Firefox mobil, az első, Mozilla rendszerrel szerelt telefon.
Közel fél évvel a rendszer bemutatója után végre piacon az első Firefox OS-alapú mobiltelefon. Az első készülék, a ZTE Open a spanyol Telefónica kínálatában lesz megtalálható. A telefon az olcsóbb eszközök piacára érkezik, hiszen kártyás csomagban mindössze 69 eurót kérnek érte, ebből 39 euró lebeszélhető. A kínálat nem merült ki ennyiben, hiszen várhatóan néhány héten belül megjelenik az Alcatel One Touch Fire, a szolgáltatók táborába pedig a Deutche Telekom is belép. Utóbbi a Magyar Telekom anyavállalata, így nem elképzelhetetlen, hogy néhány hónapon belül nálunk is elérhetők lesznek ezek a telefonok.
A Firefox OS természetesen csak most indult el hódító útján, így a jövőben még több gyártó, illetve szolgáltató jelenik meg az androidos készülékeknél olcsóbb, sokak számára megfizethető modellek piacán. Nem titok, hogy a Huawei, az Alcatel és a ZTE mellett a Sony is ilyen telefon piacra dobását tervezi, és nem lennénk meglepve, ha hamarosan a Samsung is bemutatna egy Firefox OS-szel szerelt mobilt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
