Hírek
2020. Október 20. 08:02, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok/fotók: police.hu
Őzikét mentettek az árvízből

Szabadidős rendőrtől kért segítséget egy helyi vadász Tiszaszederkénynél egy, az árvíz miatt bajbajutott állat megmentéséhez.
A Tiszaújvárosi Rendőrkapitányság baleseti helyszínelőjétől, Áfra Zsolt főtörzsőrmestertől 2020. október 18-án 16 óra körül kért segítséget egy helyi vadász, egy őz megmentéséhez – közölte a rendőrség.
Hozzátéve, hogy a szabadnapos rendőr azonnal a bajbajutott állat segítségére sietett, amit a Tiszaszederkény melletti gátnál tekintett meg. Az őz szemmel láthatóan nagyon ki volt már fáradva, feltehetően sokat hánykolódott az árral. Az állat a Sajóban, a parttól nem messze feküdt erőtlenül. A főtörzsőrmester a vadásszal megközelítette, majd a vízből a partra vitte a vadat, ahol összekötötték lábait, majd plédbe tekerve autójukba tették és megszárították. Megmentői terepjárójukkal egy tiszaújvárosi fás, bokros területre szállították az állatot, ahol szabadon engedték. Az őz némi unszolásra kezdett csak jótevőitől eltávolodni, és visszamenni a természetbe.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.
2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat
Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.