Városlista
2026. február 23, hétfő - Alfréd

Hírek

2020. Február 10. 05:00, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Összeírják a jegesmedvéket Oroszországban

Összeírják a jegesmedvéket Oroszországban

Oroszország első alkalommal készül számba venni, hogy hány jegesmedve él a területén - közölte vasárnap az Interfax hírügynökség az orosz természetvédelmi minisztériumra hivatkozva.

Az összeírást az orosz tudósok 2021-ben a Csukcs- és a Kelet-Szibériai-tengeren, 2022-ban pedig a Laptyev- és a Kara-tengeren, valamint a Ferenc József-föld vízterületein, a levegőből végzik. A természetvédelmi tárca rámutatott, hogy először állnak majd rendelkezésre átfogó adatok az oroszországi jegesmedve-állományról.

Az idei évet a Rosznyefty olajvállalat által finanszírozott projekt módszereinek és műszaki eszközeinek előkészítésére fordítják.

A jegesmedvét (Ursus maritimus) Oroszországban a veszélyeztetett állatfajokat felsoroló vörös könyvben tartják számon, a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) vörös listáján a sebezhető fajok között szerepel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.

2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld

Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén

Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.

2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld

Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát

Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.