Hírek
2022. Május 09. 08:51, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Országszerte lehetnek zivatarok
Zivatarveszély miatt az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez vasárnap eljuttatott veszélyjelzésben azt írták: hétfő délután, este az országban szórványosan kialakulhatnak záporok, zivatarok.
Intenzívebb zivatarok főként a középső tájakon, illetve a Dunántúl keleti felén, a Dunántúli-középhegységben valószínűek. Főként itt egy-egy intenzívebb gócban 20-30 milliméternyi csapadék is hullhat, továbbá jégeső, viharos széllökések is lehetnek. Este észak, északkelet felől csökken a csapadékhajlam.
Az előrejelzés szerint hétfőn a leghidegebb órákban 7-13, délután 21-27 fok várható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld
Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten
Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
