Városlista
2025. december 30, kedd - Dávid

Hírek

2019. Június 25. 05:00, kedd | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Őrizetbe vettek egy férfit, aki merényletet tervezett a brüsszeli amerikai nagykövetség ellen

Őrizetbe vettek egy férfit, aki merényletet tervezett a brüsszeli amerikai nagykövetség ellen

A belga hatóságok őrizetbe vettek egy férfit, aki a gyanú szerint merényletet tervezett az Egyesült Államok brüsszeli nagykövetsége ellen - jelentette be a helyi szövetségi ügyészség hétfőn.

A hivatalos tájékoztatás szerint szombaton őrizetbe vették, mostanra pedig terrorcselekmény előkészítése miatt már vád alá is helyezték a belga állampolgárságú gyanúsítottat, aki azonban tagadja, hogy merényletet akart elkövetni.

Az RTBF közszolgálati csatorna arról számolt be, hogy a férfi egy ideje rendőrségi megfigyelés alatt állt, és az utóbbi időben többször is gyanúsan viselkedett az amerikai diplomáciai képviselet közelében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld

Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés

Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak

2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg

Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.

2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében

2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld

Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről

Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről