Városlista
2025. július 15, kedd - Henrik

Hírek

2016. Október 22. 09:54, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Őrizetbe vették a bicskei gyermekotthon igazgatóját

Őrizetbe vették a bicskei gyermekotthon igazgatóját

A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság őrizetbe vett pénteken egy bicskei férfit, aki ellen szexuális visszaélés és kiskorú veszélyeztetése miatt indítottak eljárást - közölte szombaton honlapján a rendőrség.

Az MTI információi szerint az őrizetbe vett férfi a bicskei gyermekotthon felfüggesztett igazgatója.

A rendőrség tájékoztatása szerint az 56 éves férfit azzal gyanúsítják, hogy 2008 és 2016 között a gondozása alatt álló gyerekekkel, hatalmi viszonyával visszaélve szexuális cselekményt végzett, illetve őket arra törekedett rábírni. 2007 és 2011 között pedig rendszeresen "szexuális abúzusnak tette ki" a gyermekotthonban elhelyezett, 18 évesnél fiatalabbakat, és ezzel erkölcsi, érzelmi fejlődésüket veszélyeztette.

A férfit gyanúsítottként kihallgatták és kezdeményezték előzetes letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 15. 07:59, kedd | Belföld

Pride: hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész

Az áprilisi demonstrációkon történtek kapcsán, kilenc szabálysértési ügyben hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész - közölte a Legfőbb Ügyészség hétfőn az MTI-vel.

2025. Július 15. 07:56, kedd | Belföld

Orbán Viktor: nyugodtan futok rá a választásra