Városlista
2025. december 29, hétfő - Tamás

Hírek

2012. Január 06. 14:14, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Orbán szavai után stabil a forint

Orbán szavai után stabil a forint

Orbán Viktor miniszterelnök sajtótájékoztatója óta a 316-318 forintos sávban mozog az euróval szembeni árfolyam.

A kormányfő a jegybankelnökkel, a nemzetgazdasági miniszterrel és az IMF-tárgyalásokért felelős miniszterrel folytatott megbeszélés után azt mondta, hogy a bankbetétek biztonságban vannak, és a devizatartalékról kizárólag a Magyar Nemzeti Bank dönthet.

Orbán Viktor azt is közölte, hogy napi egyeztetés lesz az MNB-vel, a kormány célja pedig a mihamarabbi megegyezés a nemzetközi szervezetekkel egy új hitelkeretről.

A Magyar Nemzeti Bank mérsékelten kommunikálta a mai tanácskozást. Közleményükben ezt írták: a jegybank elnök kezdeményezésére létrejött találkozón Orbán Viktor miniszterelnök, a jelenlevő kormánytagok és Simor András jegybankelnök közösen áttekintették a hazai gazdaság folyamatait és értékelték a jelenlegi helyzetet.

Az MNB szerint megállapodtak abban, hogy a nemzetgazdasági miniszter és a jegybank elnöke folyamatosan egyeztetnek és a rendelkezésre álló eszközökkel biztosítják a magyar gazdaság stabilitását. A Magyar Nemzeti Bank szorosan és folyamatosan figyelemmel kíséri a magyar pénzügyi rendszer helyzetét. A jegybank hangsúlyozza, hogy magyar bankrendszer kellően stabil.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 29. 07:43, hétfő | Belföld

Fagyos, szeles idő lesz az év utolsó napjaiban

2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld

Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt

Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -

2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány

Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.