Hírek
2021. Január 03. 06:00, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nyolcszázhatvanegy autót gyújtottak fel szilveszteréjjel Franciaországban

Öt éve nem volt ilyen alacsony a felgyújtott autók száma, ami az Európe 1 francia rádió szerint a koronavírus-járványnak és a kijárási tilalomnak tudható be.
Míg egy évvel ezelőtt szilveszterkor 1457 autót gyújtottak fel, az idén a belügyminisztérium újévi adatai szerint "csak" 861-et, ami 41 százalékos csökkenést jelent - olvasható szombaton az Europe 1 honlapján.
Gérald Darmanin belügyminiszter a megyei vezetőkhöz intézett levelében kifejezetten kérte, hogy megyei adatokat ne hozzanak nyilvánosságra a "versengés" elkerülése érdekében.
Az idei szilveszter rendhagyó volt az este nyolc órától érvényes kijárási tilalom és az utcákon járőröző százezer rendőr és csendőr miatt. Az ő feladatuk volt a kijárási tilalom betartatása, az illegális partik és utcai rendbontások megakadályozása.
Különböző szabály- és törvénysértések, a maszkviselés mellőzése, a kijárási tilalom megsértése és nem engedélyezett tűzijáték miatt 6600 embert büntettek meg. Hatszázhatvankét embert előállítottak, közülük 407-et előzetes letartóztatásba helyeztek.
Ezek érdekelhetnek még
2021. Február 25. 11:09, csütörtök | Külföld
Kártérítést kell fizetnie egy férfinak a felesége által végzett házimunkáért egy válóperben
Kompenzálnia kell a feleségét a házasság ideje alatt elvégzett házimunkáért egy kínai férfinak egy Kínában úttörőnek számító bírósági határozat szerint, melyet egy válóperben hoztak
2021. Február 25. 09:54, csütörtök | Külföld
A fertőzöttek száma a világon 112,5 millió, a halálos áldozatoké 2,49 millió
A világon 112 536 726 ember fertőződött meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 2 497 263, a gyógyultaké 63 492 800 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem csütörtök reggeli adatai szerint.
2021. Február 25. 08:43, csütörtök | Külföld
Húsvét utánig meghosszabbították a korlátozásokat Olaszországban
A koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozások meghosszabbítását jelentette be legalább április 6-ig az olasz egészségügyi miniszter szerdán,
2021. Február 25. 08:00, csütörtök | Külföld
Meghaladta a 18 milliót a beadott első oltási dózisok száma Nagy-Britanniában
A brit egészségügyi minisztérium szerdai ismertetése szerint meghaladta a 18 milliót a koronavírus ellen beadott első oltási dózisok száma Nagy-Britanniában.