Hírek
2013. Január 03. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu
Nyolc motorral indul az új Skoda Octavia forgalmazása
Már nem titok, hogy milyen motorokat kap a Skoda Octavia új generációja.
Az első hivatalos információkat már korábban közzétette a Skoda az Octavia új nemzedékéről, a motorkínálat részletezésével viszont adós maradt. De csak mostanáig, végre minden kiderült az autóról.
A alap-benzinmotor 86 lóerős, 160 newtonméteres turbós 1,2-es lesz. Ugyanez a blokk 105 lóerős, 175 newtonméteres változatban is kapható lesz, az 1.4 TSI 140 lóerőt és 250 newtonmétert kínál. Nem hiányzik a kínálatból az 1,8-as turbómotor sem, ez 180 lóerő teljesítményt ad le, nyomatéka ugyancsak 250 newtonméter. A leggyengébb dízel a 90 lóerős, 160 newtonméteres 1,6-os. A motor 105 és 110 lóerős, 250 newtonméteres változatban is rendelhető, utóbbihoz takarékos GreenLine csomag kapcsolódik. Szerepel a választékban kétliteres dízel is 150 lóerővel és 320 newtonméterrel.
Váltóból öt- vagy hatfokozatú kézi, illetve hétfokozatú DSG választható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
