Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2020. Január 14. 17:49, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Növényvédőszer miatt visszahívott paradicsomokat az egyik áruházlánc

Növényvédőszer miatt visszahívott paradicsomokat az egyik áruházlánc

Etefon növényvédőszer-maradékot találtak a Lidlben árusított lédig fürtös paradicsomon, ezért az üzletlánc azt kéri, aki a termékből vásárolt, ne fogyassza el,

hanem vigye vissza bármelyik üzletükbe, ahol a vételárat nyugta nélkül is visszatérítik.

A Lidl a honlapján közölte: a Hódkertész Kft. a fogyasztók egészségének védelme érdekében elővigyázatosságból visszahívja azon lédig (nem előrecsomagolt, friss) fürtösparadicsom termékét, amely a Lidl üzletekben január 8. és január 10. között volt kapható, mert a Lidl saját minőségellenőrzési vizsgálatai során határérték feletti érésszabályozó szermaradványt mutatott ki a termékben. A termékvisszahívás más terméket nem érint - közölték.

Az etefon egy növények növekedését, érését serkentő növényvédőszer hatóanyag, amelyet régóta használnak paradicsom, cseresznye, meggy betakarításának elősegítésére, almában gyümölcsritkításra, valamint a következő év virágzásának serkentésére. A növények anyagcseréje során etilénné alakul. Nagyobb mennyiségben enyhe hasmenést vagy gyakoribb vizelési ingert okozhat - ismerteti honlapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld

Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának

Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.