Hírek
2011. Július 20. 14:17, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Növelheti a háztartások hitelállományát a svájci frank erősödése

A Világgazdaság azt írja, hogy több mint 350 milliárd forinttal növelheti a háztartások hitelállományát az utóbbi napok svájci frank-erősödése májushoz képest, amennyiben tartósnak bizonyul.
Az erősödés miatt többen élhetnek a törlesztési árfolyam lehetőségével. A Magyar Nemzeti Bank statisztikái szerint május végén 4349,6 milliárd forintnyi svájci frankban nyilvántartott hitellel rendelkeztek a magyarországi lakossági ügyfelek és egyéni vállalkozók, ez a teljes hitelállomány 52,5 százalékát jelentette.
Amennyiben a svájci frank kurzusa marad a jelenlegi, 233–237 forint közötti sávban, akkor az bő 8 százalékos elmozdulást jelenthet a május végi 216 forintos árfolyamhoz képest, így a nullához közelítő új kihelyezések ellenére is tovább dagadhat az állomány. A svájci frank gyors gyengülésére nem számítanak az elemzők, hiszen véleményük szerint az európai, illetve amerikai adósságválság rövid távú megoldására nincs esély. Ennek megfelelően véleményük szerint rövid távon mindenképpen a jelenlegi, 230 forint környéki kurzus fennmaradására lehet számítani, és az sem kizárt, hogy néhány napon belül az újabb lélektani határt jelentő 240-es szintet teszteli majd az árfolyam.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -
2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld
Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport
A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.
2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld
Változékony idő várható szeptember első hetében
2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld
Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak
Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.