Hírek
2019. Augusztus 09. 13:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nőtt a kereskedelmi szálláshelyek bevétele
Júniusban a külföldi vendégek száma 5,0, a vendégéjszakáké 3,7 százalékkal, a belföldi vendégek száma 2,8, a vendégéjszakák száma 3,8 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.
A vendégéjszakák száma együttesen 3,7 százalékkal haladta meg a tavaly júniusit. A kereskedelmi szálláshelyek folyó áron számolt összes bruttó árbevétele 13,3 százalékkal, 53,595 milliárd forintra emelkedett - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az első félévben a külföldiek 0,8, a belföldiek 0,1 százalékkal több vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken, az összesen 13,030 millió vendégéjszaka 0,4 százalékkal volt több, mint a múlt év első felében. A szálláshelyek összes bevétele 8,9 százalékkal nőtt és 237,422 milliárd forintot tett ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
