Hírek
2025. Május 04. 08:57, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
NGM: megerősítette Magyarország államadósság-besorolását a Scope Ratings, továbbra is befektetésre ajánlott az ország

A berlini Scope Ratings megerősítette Magyarország \"BBB\" besorolását, továbbá a hitelminősítő megerősítette a korábbi stabil kilátást is.
Ezzel - hasonlóan a többi hitelminősítőhöz - továbbra is befektetésre ajánlott kategóriában tartják nyilván Magyarországot - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szombaton az MTI-vel.
A tárca közleményében azt írták, a Scope Ratings kedvezően értékelte a versenyképességet erősítő beruházásokat és Magyarország ellenállóképességét a negatív külső hatásokkal szemben.
A hitelminősítő úgy látja, erőteljes növekedési dinamika és szilárd középtávú növekedési kilátások jellemzik a magyar gazdaságot - tették hozzá.
A tájékoztatás szerint a hitelminősítő csökkenő költségvetési hiányra és államadósságra számít Magyarországon a következő években.
Mint írták, az államadósság szerkezete egészséges, külső sokkokra kevésbé érzékeny a hazai finanszírozás magas aránya miatt, emellett a nemzetgazdaság külső egyensúlyi helyzete stabil. Előretekintve a jelentős kapacitásbővítő beruházások támogatják a gazdasági kilátásokat.
Az NGM hangsúlyozta, hogy Magyarország finanszírozási helyzete változatlanul stabil és biztonságos, a kormány pedig továbbra is elkötelezett az erős költségvetési kontroll fenntartása mellett, amely hozzájárul a költségvetési hiány és az államadósság csökkentéséhez.
A fiskális szigorral összhangban a kormány olyan költségvetéssel tervez, amelynek elsődleges egyenlege, azaz az államadósság után fizetett kamatok nélkül számított jövő évi költségvetési pozíció egyensúlyi, azaz nullás
- írták.
Megjegyezték, a magyar gazdaság erős alapokon nyugszik, és továbbra is vonzó célpont a nemzetközi befektetők számára.
A belső gazdasági folyamatok pozitív irányba mutatnak, másfél éve folyamatosan emelkednek a reálbérek; idén újabb rekordévet zárhat a magyarországi turizmus; a foglalkoztatottság kiemelkedő, mintegy 4,7 millióan dolgoznak; a regisztrált álláskeresők száma történelmi mélyponton van; az új- és használt autópiac élénkül; a lakáspiaci tranzakciók száma dinamikusan növekszik; a lakossági hitelezés is fellendülőben van - sorolták.
Jelezték, a kormány mindemellett tovább dolgozik az ipar megerősítésén és a magyar kis- és középvállalkozások támogatásán.
Az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv keretében elindított Demján Sándor Program 1400 milliárd forintos forrást biztosít a magyar kis- és középvállalkozások termelékenységének, hatékonyságának és versenyképességének növelésére, emellett a kormány a száz új gyár program százötvenre emeléséről döntött.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -
2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld
Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport
A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.
2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld
Változékony idő várható szeptember első hetében
2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld
Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak
Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.