Városlista
2025. július 13, vasárnap - Jenő

Hírek

2019. Augusztus 08. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Németországban eltűnt gyereket találtak a rendőrök a Keleti pályaudvaron

Németországban eltűnt gyereket találtak a rendőrök a Keleti pályaudvaron

Egy tizenkét éves, Németországban eltűntként keresett fiúra találtak rá rendőrök a Keleti pályaudvaron kedd éjszaka - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság szerdán a rendőrség honlapján.

A fiú világot akart látni, ezért Budapestre szökött Németországból - olvasható a police.hu oldalon.

A rendőrök, miután a pályaudvar aluljáró szintjén felfigyeltek a fiúra, megkérdezték tőle, hogy hol vannak a szülei, és kiderült, hogy a gyerek csak németül beszél, nincsenek nála iratok. A fiú azt mondta a rendőröknek, hogy azért jött vonattal Budapestre, mert látni szerette volna a fővárost, semmilyen ismerőse nem él itt, és a szülei sem tudnak arról, hogy Budapesten van.

A rendőrség felvette a kapcsolatot a német hatósággal és a szüleivel, a fiú ideiglenesen egy gyermekvédelmi intézetbe került, ahonnan az édesapjával szerda délután hazautaztak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is

A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb

2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld

MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba

A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.

2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat

Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.