Városlista
2025. július 14, hétfő - Őrs

Hírek

2013. November 28. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Nem adtak gumit a somogyi fiataloknak, rendet tett a kormányhivatal

Nem adtak gumit a somogyi fiataloknak, rendet tett a kormányhivatal

A Somogy Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerv és a Somogy Megyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Felügyelőség közleményben tudatta, hogy a hatályban lévő törvény értelmében az óvszer, mint fogamzásgátlás céljából alkalmazható eszköz nem minősül szexuális terméknek, így annak kiszolgálását, értékesítését 18. életévüket be nem töltött személyek esetében sem lehet megtagadni.

Az elmúlt időszakban a fiatalkorúak több esetben jelezték a SMKH Népegészségügyi Szakigazgatási Szerv egészségfejlesztéssel foglalkozó munkatársainak, hogy gumióvszer vásárlásakor egyes kereskedelmi egységekben elkérik a személyi igazolványukat, és amennyiben nem töltötték be a 18. életévüket, úgy az értékesítést megtagadják.

A fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény (továbbiakban: Fgytv.) 16/A § (2) bekezdése értelmében tilos tizennyolcadik életévét be nem töltött személy részére szexuális terméket értékesíteni, illetve kiszolgálni. Fontos ugyanakkor kiemelni, hogy az óvszer, mint fogamzásgátlás céljából alkalmazható eszköz – figyelemmel az Fgytv. 2. § v) pontjára – a törvény alkalmazásában nem minősül szexuális terméknek, így annak kiszolgálását, értékesítését 18. életévüket be nem töltött személyek esetében sem lehet megtagadni.

A szexuálisan aktív fiatalok egészségének megóvása – így különösen a nemi úton terjedő betegségekkel szembeni védelem, a nem kívánt terhességek elkerülése – érdekében elengedhetetlenül fontos, hogy a 18 év alattiak e fogamzásgátló eszközhöz hozzájuthassanak, ezért az e termékeket forgalmazó kereskedelmi egységek a jogszabályi előírásoknak megfelelő értékesítési gyakorlatot folytassanak - áll a kormányhivatal közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld

Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik

Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.

2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is

A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb

2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld

MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba

A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.