Hírek
2019. Szeptember 16. 18:01, hétfő |
Életmód
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Néhány év alatt ellenállóvá válhat egy baktérium
Akár néhány év alatt ellenállóvá válhat egy baktérium egy adott antibiotikummal szemben
– mondta Nemes-Terényi Melinda, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Gyógyszer-engedélyezési Osztályának vezetője hétfő reggel az M1-en.
Elmondta: egyre nagyobb problémát okoznak a gyógyszerrezisztens baktériumok a világban, s miközben egy új gyógyszer fejlesztése akár 10 évig is eltarthat, a rezisztencia néhány év alatt kialakul.
A problémát súlyosbítja, hogy az utóbbi évtizedben csak kevés új antibiotikum jelent meg a piacon – tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 26. 09:22, péntek | Életmód
XIV. Leó pápa: megváltozna a világ, ha segítenénk a gyengéknek és az elnyomottaknak
2025. December 26. 09:20, péntek | Életmód
Steinbach József: Jézus képes mindenféle életvihar közepette is csendességet teremteni
Az a Jézus, aki az első karácsonyon megszületett, képes mindenféle lehetetlen, emberileg tehetetlennek tűnő életvihar közepette is nagy csendességet teremteni
2025. December 25. 10:27, csütörtök | Életmód
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a földeken a hóra és a hidegre
A földeken nagy szükség lenne a hóra és a hidegre, de a december őszi, borongós, enyhe időt hozott és még fagy is csak mutatóban volt - írta a HungaroMet Zrt. szerdai agrometeorológiai elemzésében.
