Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2017. Április 04. 10:49, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Négyszáz időst vert át egy mosószerrel üzletelő csaló

Négyszáz időst vert át egy mosószerrel üzletelő csaló

Tizenhárom megyében több mint négyszáz embert károsított meg egy rossz minőségű mosószerrel üzletelő férfi. A rendőrség vádemelést javasol ellene

- tájékoztatta a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője kedden az MTI-t.

Vargáné Szombati Andrea elmondta: a 39 éves férfi egy tisztítószereket gyártó cég képviselőjeként mutatkozott be. Felhígított mosószert jó minőségű koncentrátumként szállított házhoz azokhoz, akiket a kollégái előzőleg felhívtak telefonon.

A mosószert a gyanúsított kipróbálásra, illetve korábbi, nagy értékű vásárlásért ajándékként ajánlotta fel. Pénzt a szerért nem, csak a kiszállításért kért. Átlagosan háromezer forintot csalt ki 403, főként idős embertől 2014 és 2016 között országszerte.

Szidalmazta és fenyegette azokat, akik nem akarták tőle átvenni a terméket és a szállítás díját sem akarták kifizetni. Azt mondta, hogy az összeget vagy annak kétszeresét letiltatja a nyugdíjukból. Ennek hatására az idős emberek fizettek.

A férfit a Békés megyei rendőrök Budapesten fogták el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld

MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén

A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.