Városlista
2026. február 17, kedd - Donát

Hírek

2011. Szeptember 22. 07:17, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Nagyon büntették az OTP-t

Nagyon büntették az OTP-t

A rossz általános nemzetközi hangulat mellett óriásit zuhantak az OTP részvényei, közel 7 százalékos értékvesztést szenvedve el. A BUX is 1 százalék feletti eséssel zárt.

Az OTP árfolyamát terhelte az is, hogy a szlovák kormány szintén bankadó bevezetését tervezi. A pénzügyi papír 6,8 százalékkal esett, és 3360 forinton zárt. A Magyar Telekom 0,2 százalékkal gyengült, 480 forintig. A Richter 1,2 százalékot emelkedett, 32 600 forintig, míg a MOL 1 százalékot araszolt felfelé, 14 700 forintig.

A forint meglehetősen zaklatott kereskedési napon van túl. Az euró 293 szaladt fel, majd 288-ig süllyedt, végül a bankközi piac zárásakor 290 fölé ment. A svájci frank napközben 240-en is 'csücsült', majd onnan 237 közelébe süllyedt. A dollár 212 és 214 forint között ingázott.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 17. 13:00, kedd | Belföld

MVM: elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.

2026. Február 17. 11:00, kedd | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP az egyetlen történelmi párt

2026. Február 17. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: aranykor köszöntött be az amerikai-magyar kapcsolatokban

Aranykor köszöntött be az Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolatokban

2026. Február 16. 13:00, hétfő | Belföld

Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében

Mivel Ukrajna továbbra sem indította újra a tranzitot a Barátság kőolajvezetéken, Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében az Adria-kőolajvezetéken keresztül