Hírek
2019. Április 20. 11:58, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Nagykátán egy családi házban, Miskolcon egy társasházban volt tűz
Nagykátán egy családi ház tetőszerkezete és egyik helyisége, Miskolcon egy társasház erkélye gyulladt ki szombat hajnalban.
Csámpai Attila, a Pest Megyei Katasztrófavédelemi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek elmondta: a nagykátai házból a tűzoltók egy középkorú nőt hoztak ki, akit a helyszínen a mentők segítségével sikeresen újraélesztettek. Azt, hogy más is volt-e az épületben, egyelőre nem tudta megmondani, a tűzoltók jelenleg vizsgálják át a lakóházat, aminek a teteje beszakadt a tűztől.
Miskolcon a Vörösmarty Mihály utcában egy tízemeletes társasház egyik kilencedik emeleti erkélye égett. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) közlése szerint az oltási munkálatok idejére az épületet negyvennyolc embernek kellett elhagynia, számukra melegedőbuszok érkeztek a helyszínre.
A tűzhöz a miskolci, a kazincbarcikai és a tiszaújvárosi hivatásos tűzoltókat riasztották, akik rövid időn belül eloltották a lángokat, majd megkezdték a tűzzel érintett lakás átszellőztetését és az épület átvizsgálását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 29. 15:21, péntek | Belföld
Magyar Péter: 16,4 milliárd euró felszabadításáról állapodtunk meg
Az Európai Bizottság elnökével 16,4 milliárd euró, mintegy 6000 milliárd forint uniós forrás felszabadításáról állapodtunk meg - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelben pénteken.
2026. Május 29. 13:00, péntek | Belföld
Sulyok Tamás aláírta a a Magyarország Nemzetközi Büntetőbíróságból történő kilépése visszavonásáról szóló törvényt
2026. Május 29. 11:00, péntek | Belföld
Kátai-Németh Vilmos: át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert
Át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert - jelentette ki a szociális és családügyi miniszter Szegeden csütörtök este, miután egyeztetett a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató vezetőivel.
