Hírek
2014. Július 31. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Nagy üzlet: felvásárolják a rossz hiteleket a behajtócégek
Jövedelmező üzlet lehet a behajtócégeknek a bajba jutott devizaadósok hitelének felvásárlása.
A bankoktól olcsón átveszik a tartozást, majd az adósoknak felajánlják, hogy kedvezményesen kifizethetik a behajtócég tulajdonába került kölcsön összegét. Az adósok által fizetett hitelkiváltás összege általában nagyobb annál, mint amennyit a behajtócég a banknak előzetesen átutalt - írja a Magyar Nemzet.
Az engedmény akár ötvenszázalékos is lehet. Sokan élnek a lehetőséggel, ugyanakkor az adósok által fizetett hitelkiváltás összege általában nagyobb annál, mint amennyit a behajtócég a banknak előzetesen átutalt.
Erről az új jelenségről az egyik devizahiteleseket képviselő ügyvéd tájékoztatta a lapot. Orgován István arra is felhívta a figyelmet, hogy a Kúria minapi döntése a devizahitelekkel kapcsolatban alapjaiban változtathatja meg a bírói gyakorlatot. A szakember szerint a végtörlesztőknek is érdemes pert indítaniuk, és így érvényesíteniük követelésüket. Ezzel azonban érdemes várni őszig, amikorra befejeződnek a bankok által az állam ellen indított eljárások, amelyekben bizonyítani szeretnék, hogy jogosak voltak az egyoldalú kamatemelések. Orgován szerint a bankoknak nehéz lesz alátámasztani az állításukat.
Behajtók kopogtatnak a bajba jutott devizaadósoknál, de nem azért, mert le akarnak foglalni valamilyen vagyontárgyat, hanem újabban üzletet ajánlanak. Arra kínálnak lehetőséget, hogy az adós kedvezményesen, akár fél áron is megszabadulhasson a tartozásától. Persze nem valamiféle szociális intézkedésről van szó, a behajtócég így is nyer az adásvételen. Az utóbbi időben egyre több ügyfelem keres meg azzal, hogy régóta nem fizetett devizahitele ügyében adósságbehajtó cég keresi meg őket – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Orgován István devizahiteleseket képviselő ügyvéd. – Az első ijedtség után kiderül, hogy nem behajtásról van szó. Éppen ellenkezőleg: üzletet ajánlanak nekik. Ennek lényege, hogy a már hosszabb ideje nem fizető ügyfél adósságát megvásárolja a cég a banktól, majd jutányos áron felajánlja a kölcsön megvásárlását az adósnak, aki ennek révén mentesül az adósságtól.
Az ügyvéd szerint erre akkor kerülhet sor, amikor a bank úgy ítéli meg, hogy a hosszabb ideje nem fizető ügyféltől már nincs esélye behajtani az adósságot, annak összege feleslegesen terheli a mérleget. Ezért úgy dönt, hogy a veszteség csökkentése érdekében nyomott áron átadja a tartozást az adósságbehajtó cégnek, amelyik rárakja a saját hasznát, és így értékesíti tovább az adósnak. Így akár az is előfordulhat, hogy egy tízmillió forintra felfutott adósságot ötmillióért, azaz fél áron visszavásárolhat az adós. Az azonnal fizetendő hatalmas összeg előteremtése ugyan nem egyszerű, de sokan megpróbálkoznak vele, mert így olcsón szabadulhatnak meg akár évtizedes tartozásuktól is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:23, vasárnap | Belföld
Tavaly csaknem 1700 bejelentés érkezett a Magyar Honvédség tűzszerész ügyeletére
Mozgalmas évük volt a Magyar Honvédség tűzszerészeinek, a riasztások száma tavaly is elérte az egy évvel korábbit, megközelítve az 1700-at - közölte a Honvédelmi Minisztérium szombaton az MTI-vel.
2026. Január 03. 10:10, szombat | Belföld
11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum
Január 1-jétől 11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum, a minimálbér-emeléssel párhuzamosan számos szociális ellátás összege is emelkedik
2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld
Változékony idő várható az új év első hétvégéjén
2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld
NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
