Hírek
2012. Május 08. 07:21, kedd |
Sport
Forrás: mno.hu / MTI
Nagy hajrá vár triatlonosainkra

Nem szerepeltek jól a magyar versenyzők a mexikói Huatulcóban hétvégén rendezett triatlon Világkupa-futamon, s így az olimpiai rangsorban jelenleg egyetlen férfi sincs kvótát érő helyen.
A nemzetközi szövetség honlapja szerint a viadalon Rendes Csaba 31., Vanek Ákos 33., Tóth Tamás pedig 39. lett. Az ötkarikás rangsorban 1081 ponttal Vanek áll a legelőrébb 89. pozíciójával, azonban az utolsó londoni indulási jog birtokosa jelenleg 1253 ponttal a 79. belga Peter Croes. Vanek helyzete ugyanakkor korántsem reménytelen, ugyanis a köztük lévők közül csupán egy olyan van, a 86. helyen álló dél-afrikai Erdhard Wolfaardt (1164), aki a kvótaszerzés szempontjából számít, ugyanis a többiek az egy nemzetből indítható maximális versenyzők számának szabálya miatt kiesnek.
A nőknél Vanek Margit 22. helyen ért célba Huatulcóban. A londoni rangsorban Kovács Zsófia 2082 ponttal 54., s az ő helye szinte biztosnak tűnik. Vanek 1902 ponttal 62., ezzel jelenleg az utolsó előtti kvótás pozíció az övé.
A triatlonosoknak még két pontszerző viadala lesz a ranglistazárás előtt: most hétvégén a San Diegó-i és május 26–27-én a madridi világbajnoki sorozatba tartozó viadal.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 15. 07:53, hétfő | Sport
MOL Magyar Kupa - A másodosztályú Kecskemét kiejtette az Újpestet
A másodosztályban szereplő Kecskeméti TE hosszabbítás után 3-2-re nyert az Újpest FC ellen vasárnap a labdarúgó MOL Magyar Kupában, és a legjobb 32 közé jutott.
2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Sport
Premier League - Szoboszlaiék az utolsó pillanatokban harcolták ki a győzelmet Burnleyben
A Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló, címvédő Liverpool a hajrában értékesített büntetővel nyert 1-0-ra a Burnley vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.
2025. Szeptember 15. 07:49, hétfő | Sport
Atlétikai vb - Halász Bence döntőbe jutott kalapácsvetésben, mellbedobás döntött férfi maratonon
2025. Szeptember 10. 07:29, szerda | Sport
Magyar-portugál - Egygólos vereség Rossi születésnapján
A magyar labdarúgó-válogatott kedden 3-2-re kikapott Portugáliától a Puskás Arénában a világbajnoki selejtezősorozat második fordulójában, így a csoport harmadik helyére csúszott vissza.