Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2019. Október 14. 07:27, hétfő | Belföld
Forrás: police.hu

Motoros ütött el egy nőt, majd elhajtott – Vádat emelhetnek

Motoros ütött el egy nőt, majd elhajtott – Vádat emelhetnek

A kiskőrösi rendőrök befejezték az ügy vizsgálatát.

Lakossági bejelentés érkezett 2018. december 28-án este a rendőrségre, miszerint egy feltehetően közlekedési balesetben megsérült nőt találtak az út mentén Kecelen.
A nyomozás adatai szerint a Császártöltési úton közlekedett egy motoros a Temető utca felől a Dózsa György utca irányába 22 óra 50 perc körül. Haladása során az úttesten elütött egy 60 éves asszonyt, aki ennek hatására az útpadkára elesett és súlyosan megsérült.

A szakértői vélemény szerint a gyalogos – lassító fékezés esetén – féktávolságon belül lépett a kétkerekű elé. Az ütközés során a motoros eldőlt, majd járművével együtt segítségnyújtás nélkül elhagyta a helyszínt.

A helyi körzeti megbízott rövid időn belül beazonosította az ismeretlen járművezetőt, akit a rendőrök elfogtak és kihallgattak.

A segítségnyújtás elmulasztása vétség elkövetésével megalapozottan gyanúsítható, jelenleg szabadlábon védekező 30 éves keceli férfi ügyében a Kiskőrösi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte. Az iratokat vádemelési javaslattal a napokban átadták az illetékes ügyészségnek. A gyalogossal szemben szabálysértési eljárást kezdeményeztek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld

Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken

Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.

2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot

Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.