Hírek
2019. Szeptember 04. 05:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Mintegy 10 fokot hűlt a levegő egy nap alatt

Mintegy 10 fokot hűlt a levegő egy nap alatt - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden a Facebook-oldalán.
Hétfőn még az ország nagy részén 30 Celsius-fok körül alakultak a csúcsértékek. Keddre azonban az ország középső területein és keleten is lényegesen visszaesett a hőmérséklet. Az ország nagy részén 10 fok körüli a hőmérséklet-csökkenés - ismertették.
Az északnyugati tájakra már hétfőn megérkezett a hűvösebb idő, így arrafelé a hőmérsékletek keddre nem csökkentek jelentősen, egy-egy helyen melegebb is lett, mint hétfőn volt - tették hozzá.
Az előrejelzés szerint a héten is marad a hűvös, többször csapadékos idő. A hétvégén néhol 20 fokig sem melegszik majd a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.
2025. Szeptember 12. 07:22, péntek | Belföld
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén, de vasárnap ismét csapadék érkezik
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén: pénteken és szombaton jellemzően napos, gomolyfelhős idő várható, a csúcshőmérsékletek kevéssel 30 Celsius-fok alatt alakulnak.
2025. Szeptember 12. 07:20, péntek | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Abu-Dzabiban tárgyal
Orbán Viktor miniszterelnök munkalátogatásra érkezett Abu-Dzabiba, ahol a pénteki napon tárgyalást folytat Mohamed bin Zayed Al Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld
MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár
Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését